Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

ESG INSPIRE 3: Networkingové stretnutie členov ESG KLUBU

28. novembra 2024 @ 16:30 - 21:00

€29

Po úspešnom septembrovom networkingovom podujatí sme pre vás pripravili ďalšie inšpiratívne stretnutie členov ESG KLUBU. Tentokrát na tému „Ako sa témy ESG zhostil verejný sektor?“. 

Spoločne nahliadneme do sveta environmentálnej, sociálnej a korporátnej správy očami verejných inštitúcií. Zistíme, ako sa zhostili tejto výzvy a zároveň si vypočujeme, čo je podľa nich v tejto téme dôležité pre malé a stredné podniky. Svojimi cennými skúsenosťami a poznatkami prispejú zástupcovia kľúčových inštitúcií:

  • Ministerstvo financií SR
  • Ministerstvo životného prostredia SR
  • Slovenská komora audítorov
  • Najvyšší kontrolný úrad SR

Zároveň vám okrem tradičných pop-up prezentácii našich členov predstavíme program Požičaná planéta a aktivity globálnej organizácie PEFC na Slovensku.

Stretnutie sa uskutoční v komfortných konferenčných priestoroch Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej ulici v Bratislave. Slovenská sporiteľňa je nielen členom ESG KLUBU, ale aj jedným z lídrov v oblasti udržateľného bankovníctva pre malé a stredné firmy. 

Po hlavnom programe budete mať príležitosť zapojiť sa do networkingovej časti s občerstvením.

Hostia a témy prednášok

Hostia ESG INSPIRE:

Mária Makrovská – riaditeľka odboru pre legislatívu a metodiku účtovníctva na Ministerstve financií SR
Téma prednášky: Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa novej smernice (CSRD)

Zdenka Kvasková – členka prezídia Slovenskej komory audítorov
Téma prednášky: Úloha štatutárneho audítora v oblasti ESG reportingu

Ľubomír Andrassy – predseda Najvyššieho kontrolného úradu
Téma prednášky: ESG zrkadlom GSE

Marek Engeľ – poverený generálny riaditeľ Inštitútu environmentálnej politiky na Ministerstve životného prostredia SR
Téma prednášky: ESG ako stratégia miesto vykazovania

Hubert Paluš – národný sekretár PEFC Slovensko
Téma prednášky: PEFC – udržateľné riešenia pre firmy

Juraj Vilém – Sustainability manager Slovenská sporiteľňa
Téma prednášky: ESG: Od firemnej stratégie k podpore podnikateľov

Jaroslav Blaško – autor programu Požičaná planéta
Téma prednášky: Požičaná planéta, program environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety pre udržateľný rozvoj

Súčasťou programu je aj predstavenie vybraných firiem – členov ESG KLUBU – formou krátkych pop-up vystúpení. Firmy stručne priblížia svoje aktivity v oblasti udržateľnosti a prístup k ESG.

Informácie o hosťoch

Ing. Mária Makrovská, riaditeľka odboru pre legislatívu a metodiku účtovníctva na Ministerstve financií SR
Na Ministerstve financií SR pôsobí od roku 2019. Predtým viac ako 10 rokov pracovala v audítorskej spoločnosti so zameraním na štatutárne audity podnikateľských subjektov. Od apríla 2022 je riaditeľkou odboru pre legislatívu a metodiku účtovníctva, v gescii ktorého je zákon o účtovníctve a zákon o štatutárnom audite. Pod jej vedením prebehla rozsiahla novela oboch zákonov z dôvodu transpozície CSRD smernice týkajúcej sa vykazovania informácií o udržateľnosti.

Zdenka Kvasková, členka prezídia Slovenskej komory audítorov
Zdenka Kvasková má 30-ročné skúsenosti v oblasti štatutárneho auditu, aj v rámci Medzinárodnej audítorskej spoločnosti. Je členkou prezídia Slovenskej komory audítorov (SKAU). Zastupuje SKAU v pracovných skupinách Accountancy Europe Brusel pre účtovníctvo a malé a stredné podniky, kde sa v súčasnosti riešia aj otázky udržateľnosti. Pôsobí ako lektorka pre oblasť udržateľnosti, ESG reportingu , Smernice CSRD a Medzinárodných audítorských štandardov. Zastupuje SKAU na medzinárodných podujatiach s tématikou udržateľnosti a ESG výkazníctvom , aktívna účasť na stretnutiach V4, konferencii v Londýne a v panelových diskusiách napr. v Splite, Budapešti a v Prahe.

Ľubomír Andrassy, predseda Najvyššieho kontrolného úradu
Ľubomír Andrassy je predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR, ústavný činiteľ zvolený v roku 2022 na obdobie siedmich rokov. Od roku 2024 je zároveň prvým viceprezidentom európskej organizácie najvyšších kontrolných inštitúcií (EUROSAI). Na NKÚ pôsobí deväť rokov v rôznych vysokých manažérskych pozíciách vrátane volenej funkcie podpredsedu úradu. Pred nástupom na NKÚ pôsobil v štátnych a verejných službách ako komunikačný stratég či manažér. Ako bývalý poslanec za Stranu demokratickej ľavice (SDĽ) patril medzi predkladateľov významných legislatívnych návrhov, medzi nimi napríklad úpravy umožňujúcej odvádzať 2 percentá z daní mimovládnym organizáciám.

Marek Engeľ, poverený generálny riaditeľ Inštitútu environmentálnej politiky na Ministerstve životného prostredia SR
Marek Engeľ nastúpil na Inštitút environmentálnej politiky Ministerstva životného prostredia SR v roku 2018. Ako analytik sa postupne venoval témam energetiky, priemyslu, dopravy, odpadového hospodárstva, ovzdušia, ale aj verejným financiám a investíciám. V roku 2022 zodpovedal za vypracovanie vládneho plánu úspor energií, ktorý bol schválený kabinetom v septembri 2022. V roku 2023 sa počas štvormesačného vyslania v OECD podieľal na vypracovaní Hodnotenia environmentálnej výkonnosti Slovenska, ktoré bolo zverejnené v apríli 2024. Od apríla zároveň vedie Inštitút environmentálnej politiky ako poverený generálny riaditeľ.

Hubert Paluš, národný sekretár PEFC Slovensko
Hubert Paluš pôsobí ako národný sekretár PEFC Slovensko, kde koordinuje tvorbu a správu Slovenského systému certifikácie lesov a jeho uznanie Radou PEFC na globálnej úrovni. Koordinuje tvorbu štandardov, komunikáciu s akreditačnými a certifikačnými orgánmi a účastníkmi certifikačného procesu zameranú na podporu udržateľného hospodárenia v lesoch, využívanie obnoviteľných lesných produktov a tvorbu udržateľných dodávateľských reťazcov. Je expertom a členom niekoľkých domácich a zahraničných vedeckých, vzdelávacích, odborných a redakčných rád a komisií.

Juraj Vilém, Sustainability manager Slovenská sporiteľňa
Juraj Vilém je odborník v oblasti environmentalistky a udržateľnosti. Ako sustainability manager sa v Slovenskej sporiteľni zaoberá najmä implementáciou princípov udržateľnosti a ESG kritérií do stratégie banky, tvorbou a implementáciou dekarbonizačnej stratégie, udržateľnými financiami ako aj ESG reportingom.

Jaroslav Blaško, autor programu Požičaná planéta
Ekonóm, inštruktor potápania, fotograf, filmár a dokumentarista, organizoval viac ako 120 potápačských expedícií, autor publikácií: Cesty za tichom, Požičaná planéta I., Požičaná planéta II.. Je kameraman, scenárista a režisér dokumentárnych filmov, ktoré získali množstvo ocenení na medzinárodných filmových festivaloch, vrátane ceny Grand Prix. 6-násobný majster Slovenska v kategóriách fotografia a film z vodného prostredia. Autor programu environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety pre udržateľný rozvoj Požičaná planéta.

Miesto eventu a program

Miesto: Kongresová sála, Slovenská sporiteľňa, Tomášikova 48, Bratislava (vstup cez hlavný vchod budovy)

Program:

  • 16.30 – 21.00 program + networking
  • 16.30 – 19.00 program
    – kongresová sála, prízemie
    – v rámci programu 15 min. prestávka na občerstvenie
  • 19.00 – 21.00 networking

Kúpa vstupenky: Podrobnejšie informácie o celom programe a možnosť zakúpenia vstupeniek sú vyhradené pre členov ESG KLUBU v komunitnej aplikácii ESG KLUBU.

Parking: Neplatený, za budovou SLSP na mieste staveniska.

Partnerom podujatia je Slovenská sporiteľňa.

Partneri podujatia


Podrobnosti

Dátum:
28. novembra 2024
Čas:
16:30 - 21:00
Cena:
€29

Organizátor

ESG KLUB
Email
info@esgklub.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Kongresová sála, Slovenská sporiteľňa, Tomášikova 48, Bratislava
Tomášikova 48
Bratislava, 83104 Slovenská republika
(Zobraziť na mape)
View Miesto udalosti Website
Hore