Úspešnú sériu networkingových podujatí ESG INSPIRE pre členov ESG KLUBU prvýkrát otvárame aj pre verejnosť – nenechajte si ujsť príležitosť zažiť atmosféru ESG KLUBU, počet miest pre verejnosť je limitovaný!
Na už treťom podujatí ESG INSPIRE sa budeme venovať téme „Ako sa ESG zhostil verejný sektor?“ Máte tak jedinečnú možnosť stretnúť sa s lídrami udržateľnosti na Slovensku, a to nielen z radov firiem, ale aj zo sveta verejných inštitúcií.
Prečo prísť?
Pozor, počet miest je limitovaný pre 30 účastníkov mimo členov ESG KLUBU – neváhajte teda so zakúpením vstupeniek.
Pridajte sa k nám a zažite jedinečný networking pri chutnom občerstvení – odíďte s novými nápadmi, know-how a kontaktmi, ktoré podporia vašu cestu k udržateľnosti! Tešíme sa na vašu účasť!
Pozrite si atmosféru a rozhovory s hosťami z našich predchádzajúcich podujatí ESG INSPIRE.
Spoločne nahliadneme do sveta environmentálnej, sociálnej a korporátnej správy očami verejných inštitúcií, zistíme, ako sa zhostili tejto výzvy a zároveň si vypočujeme, čo je podľa nich v tejto téme dôležité pre malé a stredné podniky. Svojimi cennými skúsenosťami a poznatkami prispejú zástupcovia kľúčových inštitúcií:
Zároveň vám okrem tradičných pop-up prezentácii našich členov predstavíme program Požičaná planéta a aktivity globálnej organizácie PEFC na Slovensku.
Stretnutie sa uskutoční v komfortných konferenčných priestoroch Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej ulici v Bratislave. Slovenská sporiteľňa je nielen členom ESG KLUBU, ale aj jedným z lídrov v oblasti udržateľného bankovníctva pre malé a stredné firmy.
Po hlavnom programe budete mať príležitosť zapojiť sa do networkingovej časti s občerstvením.
Program:
Hostia ESG INSPIRE:
Mária Makrovská – riaditeľka odboru pre legislatívu a metodiku účtovníctva na Ministerstve financií SR
Téma prednášky: Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa novej smernice (CSRD)
Zdenka Kvasková – členka prezídia Slovenskej komory audítorov
Téma prednášky: Úloha štatutárneho audítora v oblasti ESG reportingu
Ľubomír Andrassy – predseda Najvyššieho kontrolného úradu
Téma prednášky: ESG zrkadlom GSE
Marek Engeľ – poverený generálny riaditeľ Inštitútu environmentálnej politiky na Ministerstve životného prostredia SR
Téma prednášky: ESG ako stratégia miesto vykazovania
Hubert Paluš – národný sekretár PEFC Slovensko
Téma prednášky: PEFC – udržateľné riešenia pre firmy
Juraj Vilém – Sustainability manager Slovenská sporiteľňa
Téma prednášky: ESG: Od firemnej stratégie k podpore podnikateľov
Jaroslav Blaško – autor programu Požičaná planéta
Téma prednášky: Požičaná planéta, program environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety pre udržateľný rozvoj
Súčasťou programu je aj predstavenie vybraných firiem – členov ESG KLUBU – formou krátkych pop-up vystúpení. Firmy stručne priblížia svoje aktivity v oblasti udržateľnosti a prístup k ESG.
Ing. Mária Makrovská, riaditeľka odboru pre legislatívu a metodiku účtovníctva na Ministerstve financií SR
Na Ministerstve financií SR pôsobí od roku 2019. Predtým viac ako 10 rokov pracovala v audítorskej spoločnosti so zameraním na štatutárne audity podnikateľských subjektov. Od apríla 2022 je riaditeľkou odboru pre legislatívu a metodiku účtovníctva, v gescii ktorého je zákon o účtovníctve a zákon o štatutárnom audite. Pod jej vedením prebehla rozsiahla novela oboch zákonov z dôvodu transpozície CSRD smernice týkajúcej sa vykazovania informácií o udržateľnosti.
Zdenka Kvasková, členka prezídia Slovenskej komory audítorov
Zdenka Kvasková má 30-ročné skúsenosti v oblasti štatutárneho auditu, aj v rámci Medzinárodnej audítorskej spoločnosti. Je členkou prezídia Slovenskej komory audítorov (SKAU). Zastupuje SKAU v pracovných skupinách Accountancy Europe Brusel pre účtovníctvo a malé a stredné podniky, kde sa v súčasnosti riešia aj otázky udržateľnosti. Pôsobí ako lektorka pre oblasť udržateľnosti, ESG reportingu , Smernice CSRD a Medzinárodných audítorských štandardov. Zastupuje SKAU na medzinárodných podujatiach s tématikou udržateľnosti a ESG výkazníctvom , aktívna účasť na stretnutiach V4, konferencii v Londýne a v panelových diskusiách napr. v Splite, Budapešti a v Prahe.
Ľubomír Andrassy, predseda Najvyššieho kontrolného úradu
Ľubomír Andrassy je predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR, ústavný činiteľ zvolený v roku 2022 na obdobie siedmich rokov. Od roku 2024 je zároveň prvým viceprezidentom európskej organizácie najvyšších kontrolných inštitúcií (EUROSAI). Na NKÚ pôsobí deväť rokov v rôznych vysokých manažérskych pozíciách vrátane volenej funkcie podpredsedu úradu. Pred nástupom na NKÚ pôsobil v štátnych a verejných službách ako komunikačný stratég či manažér. Ako bývalý poslanec za Stranu demokratickej ľavice (SDĽ) patril medzi predkladateľov významných legislatívnych návrhov, medzi nimi napríklad úpravy umožňujúcej odvádzať 2 percentá z daní mimovládnym organizáciám.
Marek Engeľ, poverený generálny riaditeľ Inštitútu environmentálnej politiky na Ministerstve životného prostredia SR
Marek Engeľ nastúpil na Inštitút environmentálnej politiky Ministerstva životného prostredia SR v roku 2018. Ako analytik sa postupne venoval témam energetiky, priemyslu, dopravy, odpadového hospodárstva, ovzdušia, ale aj verejným financiám a investíciám. V roku 2022 zodpovedal za vypracovanie vládneho plánu úspor energií, ktorý bol schválený kabinetom v septembri 2022. V roku 2023 sa počas štvormesačného vyslania v OECD podieľal na vypracovaní Hodnotenia environmentálnej výkonnosti Slovenska, ktoré bolo zverejnené v apríli 2024. Od apríla zároveň vedie Inštitút environmentálnej politiky ako poverený generálny riaditeľ.
Hubert Paluš, národný sekretár PEFC Slovensko
Hubert Paluš pôsobí ako národný sekretár PEFC Slovensko, kde koordinuje tvorbu a správu Slovenského systému certifikácie lesov a jeho uznanie Radou PEFC na globálnej úrovni. Koordinuje tvorbu štandardov, komunikáciu s akreditačnými a certifikačnými orgánmi a účastníkmi certifikačného procesu zameranú na podporu udržateľného hospodárenia v lesoch, využívanie obnoviteľných lesných produktov a tvorbu udržateľných dodávateľských reťazcov. Je expertom a členom niekoľkých domácich a zahraničných vedeckých, vzdelávacích, odborných a redakčných rád a komisií.
Juraj Vilém, Sustainability manager Slovenská sporiteľňa
Juraj Vilém je odborník v oblasti environmentalistky a udržateľnosti. Ako sustainability manager sa v Slovenskej sporiteľni zaoberá najmä implementáciou princípov udržateľnosti a ESG kritérií do stratégie banky, tvorbou a implementáciou dekarbonizačnej stratégie, udržateľnými financiami ako aj ESG reportingom.
Jaroslav Blaško, autor programu Požičaná planéta
Ekonóm, inštruktor potápania, fotograf, filmár a dokumentarista, organizoval viac ako 120 potápačských expedícií, autor publikácií: Cesty za tichom, Požičaná planéta I., Požičaná planéta II.. Je kameraman, scenárista a režisér dokumentárnych filmov, ktoré získali množstvo ocenení na medzinárodných filmových festivaloch, vrátane ceny Grand Prix. 6-násobný majster Slovenska v kategóriách fotografia a film z vodného prostredia. Autor programu environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety pre udržateľný rozvoj Požičaná planéta.
Miesto: Kongresová sála, Slovenská sporiteľňa, Tomášikova 48, Bratislava (vstup cez hlavný vchod budovy)
Kúpa vstupenky: Podrobnejšie informácie o celom programe a možnosť zakúpenia vstupeniek sú vyhradené pre členov ESG KLUBU v komunitnej aplikácii ESG KLUBU.
Parking: Neplatený, za budovou SLSP na mieste staveniska.
Partnerom podujatia je Slovenská sporiteľňa.